Kontaktläätsed, läätsed, värvilised kontaktläätsed

on nüüd Pupilo!
Otsi saidilt
Kliendiabi telefon: _+372 56 821 121

Praegu asute:

 

Korduma kippuvad küsimused

1. Kui pikk on kauba tarneaeg ja kust ma selle kohta infot leian?

90% tellimustest me suudame täita 1-3 tööpäeva jooksul. Seega populaarsemad läätsed nagu näiteks Biofinity, Acuvue Oasys, ColourVUE, Soflens 59, Air Optix Aqua jne.( "-" tugevused) saad Sa kätte paari päevaga. Samas on mõningaid läätsi, mille tarneaeg on kuni 4 nädalat (näiteks toorilised läätsed, multifokaalsed läätsed, mõningad värvilised läätsed). Iga toote juures on lisainformatsiooni kastis eraldi kirjas, mis on konkreetse toote kohaletoimetamise aeg.

Näiteks Air Optix Aqua 6tk toote puhul on see info: "Kohaletoimetamise aeg ``-`` tugevused kuni 4 tööpäeva, ``+`` tugevused kuni 8 tööpäeva." Ehk miinustugevusega läätsed saad kätte vähemalt 4 tööpäeva jooksul ning plusstugevusega läätsed 8 tööpäeva jooksul.

2. Kui suur on kauba postikulu?

Alati saab tasuta tellimusele järgi tulla meie Tallinna kontorisse Tulika 15/17, ruum 323 (C-korpus) või saad tellida paki Viru Keskuse teisel korrusel asuvasse Pupilo Optikapoodi.

Üle 10 eurostele tellimustele on transport tasuta Omniva lihtkirja vahendusel.

Üle 35 euroste tellimustele on transport tasuta lisaks Omniva lihtkirjale Smartpost Eesti vahendusel. 

 Üle 60 euroste tellimuste puhul on transport tasuta kui soovid kasutada DPD kulleri teenust või tellida pakk Omniva vahendusel välismaale.

Hinnad:

Omniva lihtkiri alla 10€ tellimusele: 1€
SmartPOST kuni 35€ tellimustele: 2.50€
SmartPOST Soome 11€
DPD kuller kuni 60€ tellimustele: 5.50€
Eesti Posti tähitud maksikiri välismaale kuni 60€ tellimustele: 7€ 

3. Kuidas on võimalik pakk kätte saada?

Pakk on võimalik kätte saada mitmel erineval viisil:

*SmartPostiga;

*DPD kulleriga;

*Omniva lihtkirjaga;

*Omniva postkontorisse;

*Eesti Posti tähitud kiri välismaale;

*meie kontorisse või Pupilo Optikapoodi ise järgi tulles.

 

1) SmartPosti puhul saad paki endale sobivasse pakiautomaati tellida. SmartPosti pakiautomaadid asuvad suuremates keskustes üle Eesti ning täpsemate asukohtadega saad tutvuda siin. SmartPosti plussiks on kindlasti see, et pakid liiguvad ka nädalavahetusel. Seega kui me paneme Sinu kauba teele reedel, siis Mandri-Eestis jõuab pakk Sinuni laupäeval, Saaremaale ja Hiiumaale jõuavad pakid ülejärgmisel tööpäeval. Kui pakk jõuab automaati, siis saad sõnumi, kus Sind sellest teavitatakse ning antakse ka uksekood, millega saad paki kätte. Samuti on SmartPosti puhul mugav see, et kui Sul on vaja nii või naa kuhugile keskusse minna, kus asub SmartPost, siis saad sealt ka teiste tegemiste kõrvalt enda paki kätte. Ja Sa saad just endale sobival ajal pakile järgi minna.

2) DPD kuller toob paki täpselt Sinu soovitud kohta. Enne paki toomist võtab kuller ka Sinuga ühendust, et kas Sa oled ikka olemas. Kui mingil põhjusel Sa ei ole hetkel sellel aadressil, kuhu Sa paki tellisid, siis saad kulleriga kokkuleppida, millal ta saab Sulle paki ära tuua. Samuti kui Sa ei ole tellimusele märgitud aadressist kaugel, siis saab kuller kokkuleppel ka teise kohta paki ära tuua. DPD kuller on paindlik, mugav  ja kiire viis paki kättesaamiseks.

3) Eesti Post lihtkirja puhul tuuakse pakk Sulle postkasti või viiakse see lähimasse postkontorisse. Kui Sinu tellitud pakk on mõõtmetelt väikene (pakis ainult näiteks ColourVUE, Biofinity, Oasyse, Soflens 59, Air Optix Aqua läätsed), siis see pannakse Sulle postkasti. Tuleks aga arvestada seda, et kui Sa talvel Eesti Posti lihtkirjaga paki tellid ning Su postkast asub välistingimustes, siis läätsed võivad külmuda, kui nad seal väga pikalt peavad olema. Kui pakk aga postkasti ei mahu (pakis näiteks 1-päevased läätsed, silmatilgad ja/või hooldusvedelik jne.), siis viiakse see pakk postkontorisse ning Sulle jäetakse postkasti ka sellekohane teada. Kui tellid paki Eesti Posti lihtkirjaga töökoha aadressile, siis on kindlasti soovitatav juurde märkida ka firma nimi, kuna nii toovad postiljonid enamasti kohale ka sellised pakid, mis muidu postkasti ei mahuks.  Eesti Posti lihtkirja miinuseks on see, et saadetis ei ole jälgitav ning seetõttu esineb vahel viivitusi (pakk saadetakse näiteks valesse linna). Siiski 98% saadetistest jõuavad õigeaegselt soovitud sihtkohta.

4) Kui Sa elad välismaal, siis saad Läätsed.com-st endale paki tellida Eesti Posti tähitud maksikirjaga. Euroopa riikidesse jõuab pakk kuskil 7 päeva jooksul.

5) Meie kontorisse saad ise pakile järgi tulla tööpäeviti 9.00 kuni 17.00. Asume Tallinnas, Tulika 15/17, ruum 323 (C-korpus), umbes 300 meetrit Kristiine Keskusest Paldiski mnt. poole. Pakk on valmis ja ootab Sind siis, kui Sa oled saanud saadetise kinnituse enda mailile. Meie kontoris saad enda tellimuse eest maksta ka sularahas, kuid siis oleks hea, kui Sa võtaksid täpse raha. Ise pakile järgi tulla on hea variant siis, kui Sul on läätsesid kiiresti vaja ning asud meile lähedal. Populaarsemad läätsed on meil enamasti kohapeal olemas, aga kindluse mõttes oleks hea see ikkagi üle kontrollida, helistades meile numbril +372 56 821 121 või saates kirja info@laatsed.com

4. Mida tähendavad tähised OD ja OS?

Need lühendid on pärit ladina keelest ning näitavad, kumma silmaga on tegemist. OD (oculis dexter) tähistab paremat silma ning OS (oculis sinister) tähistab vasakut silma.

5. Kas igale inimesele sobib kindel BC ja kindel DIA. Näiteks kui olen kandnud kontaktläätsi, mille BC on 8.6, kuid nüüd tahaksin tellida selliseid läätsi, mille BC on 8.7. Kas need sobiksid mulle?

Tõenäoliselt sobiksid! Arvatavasti sobiksid sulle ka kumerusega 8.5 läätsed. Siiski on mõistlik pöörduda oma optimeristi või silmaarsti poole, kes teeb täpselt selgeks, kas sulle BC 8.7 sobib või mitte.

6. Kui kaua säilivad läätsed avamata karbis?

See on erinevatel läätsedel erinev. Kuid enamasti peavad läätsed avamata karbis vastu aastaid!

7. Mu sõbrannal on huvitavad värvilised kontaktläätsed tervetele silmadele. Mul on ka täiesti terved silmad. Kas ma võiksin neid endale silma proovida, et teada saada, kas need mulle sobivad?

Kindlasti seda ei tohi teha, kuna võite niimoodi nii endi kui ka sõbranna silmi kahjustada. Nimelt võivad läätsede vahetamisel võõrasse silma sattunud ained põhjustada põletilikulise reaktsiooni.

8. Mul on päris tumepruunid silmad, kuid ma tahaksid neid vahelduseks näiteks sinisteks muuta. Kas selline asi on võimalik?

Seda on suhteliselt raske ennustada ning kindlasti soovitan siinkohal enne optomeristi või silmaarsti juures prooviläätsi proovida, et reaalselt ise näha, kuidas silmavärv muutub. Kindlasti on oluliselt lihtsam saada sinistest silmadest pruunid silmad.

9. Kas enne läätsede ostmist tuleks külastada silmaarsti või saab ilma hakkama?

Kindlasti tuleks esmakordselt läätsede ostmisel külastada silmaarsti või optomeristi, kes määrab täpselt ära, millised kontaktläätsed Sinule sobivad. Kordusostu tehes ei ole enam silmaarsti külastamine vajalik, kuna sa tead erinevaid näite, mis vajalikud läätse ostmiseks. Siiski soovitan aastas vähemalt korra silmaarsti külastada, et vaadata üle silmade olukord ning kas nägemine on paranenud või halvenenud.

10. Kas läätsede kasutamisel on mingisugune vanuseline piirang?

Kontaktläätsi võib hakata kasutama juba 11-12 aastaselt, sest siis saavad lapsed juba iseseisvalt läätsed silma asetada ning silmast ära võtta. Samuti oskavad nad enda läätsede eest hoolitseda. Tegelikult on ka eraneid, kui läätsi kannavad väga väikesed lapsed, kuid siis on tegemist tõsiste nägemishäiretega ning kontaktläätse(d) asetab silma keegi teine.

11. Kas kontaktläätsedega tohib magada?

See oleneb eelkõige sellest, milliseid kontaktläätsi Sa kasutad. Tänapäeval on olemas juba selliseid läätsi, mis võivad järjest silmas olla ka kuu aega. Ehk sa magadki kontaktläätsed silmas. Sellised läätsed on näiteks Pure Vision, Acuvue Oasys, Air Optix ja teised. Näiteks aga 3-kuulised kontaktläätsed on madala hapnikujuhtivusega ning nedega magada ei soovita üldse.

12. Kas läbi värviliste, näiteks läbi siniste kontaktläätsede tundub maailm sinisem?

Nii see kindlasti pole, maailm tundub ikka sama tume/hele, kui ta tegelikult on, kuna läätsede pupillikoht on ikkagi läbipaistvast ja värvitust materjalist.

13. Mul on üks silma terve nagu purikas, kui teisel on väikene miinus. Kas on võimalik nii, et ma ühes silmas kannan kontaktläätse, kuid teises ei ole midagi?

Jah, niimoodi on täiesti võimalik, et kannate ühes silmas vajaliku tugevusega läätse ning teine silm on ilma läätseta.

14. Kas võin solaariumisse minnes läätsed silma jätta?

Põhimõtteliselt võib, kuid soovitav oleks siiski läätsed silmast enne eemaldada, kuna kuiv õhk võib soodustada ka silmade kuivustunnet, sügelust ja punetust .

15. Ma ei näe enda arvutist teie lehte. Milles võib probleem olla?

Internet Explorer 6. või vanema browseriga täpitähtede süsteem ei tööta. Et näha www.läätsed.com lehte, tuleks kasutada uuemat browserit. Uuema browseri saamiseks kasuta Windos Update või lae endale uuem Internet Explorer alla lehelt http://www.microsoft.com/eesti/windows/internet-explorer/

16. Mul jääb segaseks see koguste teema, nimelt kui pakuvad huvi "Air Optix Aqua 6tk" läätsed, siis mida ma pean koguseks panema?

Kui Sul on silmad ühesuguse tugevusega ning Sa soovid ainult 6 läätse, ehk 3 paari, siis tuleb täita ainult parema silma näitajad ning koguseks panna 1. Nii saad ühe paki ühesuguste näitajatega läätsi. Kui silmad on aga erineva tugevusega, siis tuleks nii parema silma, kui ka vasaku silma koguseks panna 1 ning kokku saaksid 2 pakki läätsesid. Ühed ühe silma näitajatega ning teised teise silma näitajatega! Kui soovid korraga veel rohkem pakke läätsi osta, siis tuleb lihtsalt sobiv kogus määrata

Kui ei leidnud siit vastus oma küsimusele, siis esita julgesti oma küsimus ja vastan meeleldi!