Kontaktläätsed, läätsed, värvilised kontaktläätsed

on nüüd Pupilo!
Otsi saidilt
Kliendiabi telefon: _+372 56 821 121

Praegu asute:

 

Milliseid kontaktläätsi valida?

Kontaktläätse valik sõltub inimese elurütmist, harjumustest, hobidest, ootustest läätsedele ja loomulikult ka silma seisundist.

Kontaktläätsed on hea lahendus sportlike harrastuste puhul, nad ei kitsenda vaatevälja, ei lähe uduseks ega purune isegi ekstreemsetes olukordades.

Kontaktläätsi valmistatakse nii kõvasid kui pehmeid. Meie müüme ainult pehmeid hüdrogeel ja silikoonhüdrogeel kontaktläätsi.

Hüdrogeel kontaktläätse hapniku läbilaskvus on seotud veesisaldusega. Mida kõrgem veesisaldus, seda suurem hapniku läbilaskvus. Mida suurem veesisaldus, seda pehmemad on läätsed. Osadele patsientidele ei sobi see raskema käsitlemise tõttu.

Silikoonhüdrogeelläätsed on väga hea hapniku läbilaskvusega , läätse pinnale ladestub vähe deposiite, neid on lihtne sobitada kuna nad pole väga „pehmed“ ja annavad väga hea nägemisteravuse.

Kontaktläätsi kasutatakse kõigi refraktsioonianomaaliate korrigeerimiseks.

Lühinägelikkuse puhul kasutatakse (- ) läätsi. Kaugenägelikkuse puhul (+) läätsi. Tooriliste kontaktläätsedega korrigeeritakse astigmatismi. Vanuseliste muutuste tõttu halveneb üle 40 aastastel nägemine lähedale. Siis aitavad progressiivsed ehk multifokaalsed läätsed. Neil, nagu progressiivsetel prilliklaasidelgi on ülemine osa kaugele vaatamiseks, alumine osa lähedale vaatamiseks ja keskmise osaga näeb vahepealseid kaugusi.

Mõnedel juhtudel kontaktläätsed ei sobi. Kindlaks vastunäidustuseks on allergilised reaktsioonid, ägedad silma sidekesta, sarvkesta või laugude haigused.

Kontaktläätsede tüübid

Kasutusaja järgi jaotatakse läätsed:

  • Ühepäevased
  • Kuuajalised
  • Kolme kuulised
  • Kuue kuulised
  • Läätsed pikemaks kandmiseks ( nädal, 2 nädalat või kuu aega pidevat kandmist)

Ühepäevased kontaktläätsed on kõige silmasõbralikumad ja mugavamad,sest nad ei vaja mingit erihooldust(iga päev uued läätsed).

Samuti sobivad nad kliendile, kes iga päev läätsi kanda ei soovi. Mugav on need ka reisile kaasa võtta. Kui töötate tolmuses keskkonnas, siis on see läätse tüüp kõige sobivam, kuna tolm ja mustus ei jõua sügavalt läätse kahjustada. Samuti saavad neid kanda kliendid, kelle silmad hooldusvahendeid ei kannata. Ühepäevased läätsed on küll kallimad, aga hooldusvahendite arvelt saab kokku hoida.

Ühekuulised kontaktläätsed on parim lahendus igapäeva kasutajale.Reeglina on selliste läätsede veesisaldus üle 50%, nad on suure hapnikuläbilaskevõimega ja neid võib kanda kuni 10 tundi päevas. Nädalas võiks olla paar läätsevaba päeva võimaldamaks silma sarvkestal taastuda hapnikunäljast.Mitte mingil juhul ei tohi nende läätsedega magada. Läätsehooldusvahendite kasutamine on nende läätsede puhul vajalik.

Tänu lühiajalisele kasutusajale jõuab ühekuulistele läätsedele koguneda vähe jääkaineid ja sellega silm talub neid hästi.

Poole aastased läätsed on vast kõige enam levinumad läätsed. Neid soovitatakse kanda kuni 8 tundi päevas, kuna veesisaldus ja hapnikuläbilaskmisvõime pole piisavalt hea, võrreldes lühemaajaliste läätsedega.Samas on neid kergem silma panna, kuna veesisaldus on madal ja nad pole nii „pehmed“. Pooleaastased läätsed vajavad ka head hooldust. Oht silma sarvkesta kahjustusteks on nende läätsede puhul kõige suurem.

Kõik läätsed pikemaks kandmiseks on silikoonhüdrogeelläätsed. Läätse väga hea hapniku läbilaskvus võimaldab silmale loomulikku hapnikutarvet kogu kandmisperioodi jooksul, ka une ajal. Niisutav komponent läätse juures ei lase silmal liigselt kuivada üheski tingimuses,pinna plasmatöötlus väldib proteiinide ladestumist läätse pinnale ja hoiab läätse kauem puhtana,tavalise läätse kandmisest tingitud ebamugavusi –silmade punetus, kuivus ja ärritus – ei esine peaaegu üldse.Väga hea ühilduvus sarvkestaga tagab pisarvedeliku loomuliku liikumise ning võimaldab selgema nägemise ja mugavama tunde pikemaks ajaks.

Silikoonhüdrogeelläätsi võib olenevalt läätsetüübist järjest silmas hoida 1-4 nädalat.Kuigi silmasõbralikum oleks ikka neid aeg ajalt silmast võtta ja konteinerisse hooldusvahendisse jätta. Nädalase kandmise järgi oleks soovitav teha üks läätsevaba päev.

Läätsi, mille kõverusraadius eri meridiaanides on erinev, nimetatakse toorilisteks läätsedeks ja nad on mõeldud patsientidele, kes kannavad silindriliste klaasidega prille.

Tooriliste läätsede peale asetamisel tuleb jälgida läätse märgistust. Keskmine vertikaalne joon peab jääma kella kuue peale.

Viimasel ajal on järjest enam populaarsust kogunud värvilised kontaktläätsed. Nende abil saab muuta või rõhutada oma silmade loomulikku värvi. Neid on müüa ka 0 tugevusega.

Osad värvilised kontaktläätsed sobivad vaid heledamatele silmadele,.Muutused tumedamast heledamaks pole nendega võimalikud. Teised on nn. peitvad läätsed,millega saab silmavärvi täielikult muuta.